Public Health на зустрічі з лікарями первинки

Просмотры: 1 247


В Університеті Шевченка відбулася зустріч заступника Міністра охрони здоров’я з лікарями первинки щодо спрощення відкриття медичної практики.

На днях заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк закликав лікарів, які працюють на первинній ланці як фізичні особи-підприємці, працівників приватних медичних закладів або тих лікарів, які планують стати ФОПами прийти й поговорити про спрощення відкриття для них медичної практики. Вони прийшли. І поговорили. І не тільки про спрощення ліцензування.

Завітав на цю зустріч і я. Цікавило мене наступне, а чи будуть наразі підійматися лікарями питання, які стосуються сфери громадського здоров’я.

І що я вам хочу сказати. Ця зустріч в Університеті Шевченка кардинально відрізнялася від раніше описуваної мною зустрічі, коли лікарі збирались обговорити перспективи сімейної медицини. Ідейним натхнеником тоді був нинішній головний критик діяльності МОЗу.

Сьогодні ще до початку зустрічі було зрозуміло, що люди прийшли говорити, дискутувати, а можливо й вимагати. Ці відчували, що їм тут скажуть щось нове. І сказали, без порядку денного, без президії, повна аудиторія лікарів один на один із заступником Міністра охорони здоров’я. Плюс модератор, завдяки якому можна було почути і бути почутим.

Формат цікавий. Лікарям сподобалося. Просили зробити такі зустрічі регулярними. Думаю такий підхід до спілкування був би цікавий з усіх питань діяльності Міністерства охорони здоров’я.

Кому цікаво переглянути всі дві години відеозапису зустрічі, то внизу є відповідне посилання. Я тут зосереджусь на питаннях, що стосуються нашого Пабліка Хелса))

Вперше про громадське здоров’я згадали десь наприкінці першої години зустрічі в контексті розгляду питання можливості розірвання підписаної угоди за ініціативи лікаря. Тобто коли пацієнт приципово не хоче виконувати рекомендації лікаря. Павло Ковтонюк відповів однозначно – ні! Така можливість не розглядається й одразу навів приклад людей, що не хочуть робити планові щеплення. Від них не відмовлятися потрібно, а переконувати. На мій погляд, саме в такому ключі була відповідь.

Впродовж другої години зустрічі питань зі сфери громадського здоров’я було вже значно більше, оскільки розпочали говорити про ліцензування медичної практики. Справедливій, на мій погляд, критиці зі сторони лікарів піддавалися державні будівельні норми для закладів охорони здоров’я та санітарні норми. Особливо в частині заборони розміщення кабінетів медичної практики в приміщеннях житлового фонду, застарілих вимогах до рентгенкабінетів, необхідності окремих кабінетів для щеплення тощо.

Окремо згадувались акти санітарно-епідеміологічного обстеження, які ще й досі вимагають для отримання ліцензії та які, начебто, підтверджують наявність необхідної матеріально-технічної бази. Чому начебто? Тому що представники приватної сфери відразу навели приклади, коли підходи до оцінки їх матеріально-технічної значно відрізняються від аналогічних підходів до закладів, що перебувають у державній власності.

І про користування тест-системами розповідали, за використання яких «дрючить/дрючила» СЕС, оскільки відсутній документ, який дозволяє здійснювати лабораторну діяльність…

Добре, що все це почув радник Першого Віце-прем’єра, який запустив дискусію в залі щодо доцільності взагалі існування цієї ліцензії на медичну практику. Цікаві відповіді дискусії дивіться в трансляції!

А наприкінці запропонували Міністерству подумати й про стимули для профілактики. Зокрема, розробити механізми впливу на людину, яка, наприклад, проігнорувала виклик лікаря на проведення профілактичного медичного огляду. Зрозуміло, що питання фінансів завжди на першому місці, але коли вони вирішуються, то й про профілактику не забувають. Позитивний такий тренд! Щоправда не сподобалося мені, що говорили про профілактику хвороб лише у пацієнта. Треба ще й про здорову людину подбати. А для цього вже й система громадського здоров’я розбудовується!

А я для себе вчергове перконався: медичну реформу повинна мінімум на крок випереджати якісна нормативка з питань громадського здоров’я!

publichealth.kiev.uaДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *