Будем менять правила выписывания рецептов?

Просмотры: 429

выписывания рецептов
Минздрав предлагает дополнить Правила выписывания рецептов на лекарственные средства и изделия медицинского назначения, утвержденные приказом МЗ Украины от 19.07.2005 г. № 360, следующим требованием: рецепты на ЛС, включенные в Перечень МНН, утвержденный постановлением КМУ от 9 ноября 2016 г. № 862, выписываются с указанием международного непатентованного названия лекарственного средства.

С 06.01.2017 г. Проект соответствующего приказа доступен на сайте Минздрава. Сейчас приказ проходит фазу публичного обсуждения.

Если все останется без изменений, п. 1.9. Правил выписывания рецептов на лекарственные средства и изделия медицинского назначения приобретет такой вид (языком оригинала, цветом выделены непосредственно изменения):

«1.9. Назва лікарського засобу, а саме: міжнародна непатентована назва, торговельна назва у випадках, визначених цим пунктом, назва формоутворюючих та корегуючих речовин, склад лікарського засобу, лікарська форма, звернення лікаря до фармацевтичного працівника про виготовлення та видачу лікарських засобів пишуться латинською мовою.

Використання латинських скорочень дозволяється тільки відповідно до прийнятих у медичній і фармацевтичній практиці (додаток 3).

Забороняється скорочення близьких за найменуванням інгредієнтів, що може призвести до плутанини стосовно того, який лікарський засіб приписано.

Торговельна назва зазначається, якщо лікарський засіб не має міжнародної непатентованої назви, належить до лікарських засобів біологічного походження, подібних біологічних лікарських засобів (біосимілярів), підлягає предметно-кількісному обліку (додаток 4), відпускається на пільгових умовах чи безоплатно, крім лікарських засобів за Переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 863».



Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *