МОЗ скасувало подальшу розробку локальних клінічних протоколів

Просмотры: 2 819

Наказ МОЗ України № 1422

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що більше не буде проводитись розробка локальних протоколів. Їх замінять міжнародні, які будуть поступово впроваджуватись.

Керівництво МОЗ має намір викорінювати старі уніфіковані протоколи України, які використовувались декілька десятиліть. На їхню думку, вони створюють корупційні схеми через те, що чітко не прописуються які саме ліки повинні використовуватись. Таким чином медики допомагають фармацевтичним компаніям заробляти на здоров’ї громадян.

Міжнародні протоколи, як вже було неодноразово сказано Міністерством охорони здоров’я, направлені на максимальне ефективне лікування доказовою медициною з мінімальною вартістю. В якості прикладу в МОЗ наводять приклад використання парацетамолу в країнах Європейського союзу, коли пацієнт звертається до лікаря з грипом або ГРВІ.

Інакше кажучи, для оптимізації витрат державних коштів у галузі, реформою передбачено скорочення випадків, коли пацієнта кладуть у стаціонар. Лікарі будуть вимушені частіше лікувати пацієнтів амбулаторно.

medprosvita.com.uaМОЗ скасувало подальшу розробку локальних клінічних протоколів: 6 комментариев


  1. Запуск навчального online-тренажеру для лікарів, поширення навчальних матеріалів та їх інтеграція в медичну освіту на до- та післядипломному рівні, проведення регіональних тренінгів для практикуючих лікарів Як повідомляло наше видання, в Україні розпочався процес запровадження Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (International classification for primary care (ІСРС)-2) у роботу лікарів первинної ланки. На сьогодні ІСРС-2 — найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Головний принцип системи — розуміння того, що в первинній медичній допомозі (ПМД) важливим є не лише погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, тому в ІСРС-2 можна кодувати причину звернення пацієнта. Класифікація розроблена лікарями ПМД, тому вона максимально відображає зміст їх роботи. Всі коди ІСРС-2 вміщуються всього на двох сторінках аркуша формату А4. ICPC-2 має близько1300 кодів, які описують найчастіші (більше ніж 1 випадок на 1000 пацієнтів на рік) проблеми.


  2. Ну шо ж, чи наважиться хоч хто-небудь із опозиціонерів сказати хоч одне слово, хоч тут в інтернеті, в коментарях, куди ніхто ніколи не заглядає і нічого не пише? Чи ніхто, нікого ж не будуть шукати, виявляти, як при старих.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *