Публікація пацієнтом в соц мережах медичної документації, де є особиста печатка лікаря


Запитання:
Публікація пацієнтом в соціальних мережах медичної документації, де є особиста печатка лікаря. Юридична сторона в цьому випадку (якщо є інформація від цих же пацієнтів, що їх неодноразово взламували, створювали фейкові сторінки і т д).

Відповідь:
Тут кілька складових.

По-перше, оскарження подібних дій пацієнтів до правоохоронних чи судових органів, як правило, вимагає більших зусиль (втрат часу, фінансів, залучення адвоката), ніж потенційна шкода від них (з врахуванням короткого строку життя інформації в соціальних мережах, швидке її витіснення іншими постами).

По-друге, проблемою є доведення факту наявності самого факту порушення (фіксація факту розміщення медичної документації, даних в ній тощо). Знімки екрану можуть бути не прийняті судом, нотаріуси в Україні (на відміну від Росії) не засвідчують електронний документ, та й пацієнт може внести коригування (або взагалі видалити) подібну публікацію.
Тому, оптимальними практичними варіантами дій для медичного працівника є або ігнорування подібних повідомлень (по спливу певного часу інформація в соціальній мережі перестане нести репутаційну шкоду), або звернення (усне, письмове) до власника сторінки із вимогою видалити інформацію або відредагувати її таким чином, щоб прибрати будь-яку персональну інформацію. Як показує практика, звернення із такою вимогою безпосередньо через соціальні мережі призводить до нового витку конфлікту, звернення поза межами соціальної мережі – має більшу ефективність.
Щодо зламу сторінок, фейків тощо – я не коментую, оскільки, як ви розумієте, в більшості випадків це все є оманою та хитрощами.
Стосовно факту порушення закону – так, він є, однак правоохоронні органи вкрай неоперативні в частині вирішення подібних питань.


На запитання відповів:

Сторожук Юрій,
Практикуючий юрист та правозахисник.
Про юриста


ЗАДАТЬ ВОПРОС

  ВСЕ ВОПРОСЫ