На основании какого нормативного документа выплачивается матпомощь после COVID-19?


Вопрос:
Проконсультируйте пожалуйста, кто знает, на основании какого нормативного документа выплачивается матпомощь после ковида? Кто сталкивался, может кто получал?

Ответ:

За інформацією Фонду соціального страхування України (ФССУ), станом на кінець червня 2021 року здійснено чергове фінансування на загальну суму 2 231 300 гривень членам сімей 10 працівників закладів охорони здоров’я, які померли внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19. В цілому, ФССУ було профінансовано надання одноразової допомоги для родин 132 працівників.

Механізм надання ФССУ страхових виплат медичним працівникам у разі їх захворювання на COVID-19, членам їх сімей у разі смерті медичного працівника внаслідок інфікування такою хворобою, а також розмір подібних виплат визначаються Порядком здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів (Порядок), затвердженим Постановою КМУ «Деякі питання надання страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» від 17 червня 2020 р. № 498.

Найбільш проблемним та полемічним (для оцінку ефективності даного механізму) є питання підтвердження необхідних для отримання страхових виплат фактів (безпосередньо захворювання, умов його настання, зв’язок із професійною діяльністю тощо), встановлення причинно-наслідкового зв’язку, шкоди тощо. Зазначений комплекс процедурних питань регулюється пунктами 1411 – 14114 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337.

Статистика розслідувань подібних повідомлень про захворювання чи смерть медичних працівників суттєво відрізняється по окремим регіонам (і залежить від дуже багатьох факторів). В цілому, можна вести мову про те, що близько 60% повідомлень щодо випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19 медичних працівників, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визнаються такими, що пов’язані із умовами праці, і лише близько 25% повідомлень щодо смерті внаслідок вказаного захворювання визнаються такими, що пов’язані із умовами праці.


На запитання відповів:

Сторожук Юрій,
Практикуючий юрист та правозахисник.
Про юриста


ЗАДАТЬ ВОПРОС

  ВСЕ ВОПРОСЫ