slider img

Міністерство охорони здоров’я України
Національний університет охорони здоров’я ім. П.Л.Шупика
Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів

КОНФЕРЕНЦІЯ - ЕКОСИСТЕМА

Family Doctor Assistance

16 вересня 2022 року


РЕЄСТРАЦІЯ
slider img

Міністерство охорони здоров’я України
Національний університет охорони здоров’я ім. П.Л.Шупика
Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів

КОНФЕРЕНЦІЯ - ЕКОСИСТЕМА

Family Doctor Assistance

16 вересня 2022 року


РЕЄСТРАЦІЯ
slider img

Міністерство охорони здоров’я України
Національний університет охорони здоров’я ім. П.Л.Шупика
Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів

КОНФЕРЕНЦІЯ - ЕКОСИСТЕМА

Family Doctor Assistance

16 вересня 2022 року


РЕЄСТРАЦІЯ

ПИТАННЯ БЕЗПЕКИ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

Family doctor assistance: «Без безпеки лікаря безпека пацієнта перестає бути можливою!»


Війна прийшла в Україну в розпал реформування охорони здоров’я і на фоні боротьби з COVID-19. Вже сьогодні ворог змушує цивільну медицину, як одну з складових критичної інфраструктури, реагувати на виклики війни: ми потерпаємо від руйнації медичних закладів, від деформації доступності кваліфікованої допомоги, відсутності кваліфікованих кадрів, клінічні лабораторії не мають реагентів, госпітальні бази недовантажені в одних регіонах і перевантажені в інших, обмежені можливості логістики та доступності ліків.

Прийняті у мирний час стандарти і алгоритми зараз стали недоступними. Звичайні для мирного часу вимоги до медичної допомоги за умов воєнного часу потребують адаптації. Війна розділила пацієнтів на цивільних та військових. Гостро повстало питання готовності системи охорони здоров’я до діяльності в умовах війни: недоступність отримати пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу спричинила стрибок загострень хронічних патологій, неспроможність дати раду у стандартних екстрених ситуаціях, що виявилася великою кількістю невиправданих втрат (здоров’я і життя пацієнтів).

Питання виживання більшості пацієнтів у воєнний час стало визначатись:
 • можливістю комунікацій із захищеним сімейним лікарем;
 • дотриманням принципів безпечної медичної практики (діагностики, лікування в реальних умовах зруйнованих закладів ОЗ, аптечних мереж тощо);
 • широким колом фахової ерудиції сімейного лікаря, вимушеного працювати у умовах паралізованої (або зруйнованої) мережі закладів вторинки.

Війна довела, що головною, центральною, фігурою у охороні здоров’я, на яку можуть сподіватись пацієнти, був і залишився СІМЕЙНИЙ ЛІКАР.

Саме для лікаря загальної практики – сімейної медицини необхідна нова медична екосистема, що його підтримує: FAMILY DOCTOR ASSISTANCE.

Організатори
ПартнериПроект “Family Doctor Assistance” знаходить рішення для низки найважливіших питань : якими потрібними ресурсами та діями ми можемо сьогодні укріпити безпеку сімейного лікаря?


Проект ініційовано у відповідності до Указу Президента України №369/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 30 липня 2021 року "Про стан національної системи охорони здоров'я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою".


Розв’язання складових питань загальної безпеки лікаря слід розглядати у різних фахових площинах:

 1. Медичні аспекти безпеки сімейного лікаря і, власне, його пацієнта
 2. Юридичні аспекти безпеки сімейного лікаря
 3. Психологічні і комунікаційні аспекти безпеки сімейного лікаря, що зумовлені наростанням проявів хронічного стресу
 4. Особливості співпраці сімейного лікаря з фахівцями вторинки і третинки в умовах воєнного часу
 5. Можливості інформаційних технологій, телемедицинаЗареєструватись

16/09/2022

АНКЕТУВАННЯ

Важливим робочим інструментом відповідальної інтерактивної комунікації є анкетування сімейних лікарів – учасників проекту. Анкетування учасників проекту (практикуючих лікарів, керівників медичних закладів, волонтерів, медичних правників тощо) та наступний аналіз масиву об’єктивних даних дозволяє точно оцінити основні чинники безпеки та ефективності медичної допомоги і лікарської практики зі створенням комплексу інструментів підтримки та реагування. Найважливішими елементами такої підтримки можуть стати: видання методичок, підтримка гарячої лінії, надання консультацій щодо евакуації, працевлаштування, дистанційних консультацій пацієнтів тощо.

Таким чином стає очевидною пріоритетна роль сімейних лікарів у наданні медичної допомоги в умовах воєнного стану (для громадян на тимчасово окупованих територіях, для тих, хто перебуває в евакуації або тих, хто опинився в умовах реальної загрози бойових ракетних ударів, хімічних атак, епідемічних спалахів інфекційних захворювань).

Безпека лікаря, зрештою, визначає безпеку тисячі його пацієнтів. Безпечні умови ефективної роботи (сімейного лікаря) – визначають, безумовно, ефективність тилу, ефективність економіки країни, яка забезпечує, врешті-решт, потужність опору окупантам.

МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ

 • Допомогти сімейним лікарям побачити шляхи вирішення проблем медичної допомоги в умовах воєнного часу і швидко адаптуватись до нових реалій;
 • Дати змогу лікарям швидко зрозуміти свою пріоритетну роль в організації та наданні медичної допомоги, розширити свої можливості та налагодити баланс між роботою та волонтерством;
 • Надати додаткові можливості професійного зростання; дати підтримку у проходженні необхідних курсів підвищення кваліфікаціі; розширити можливості дистанційних консультацій та ведення своїх пацієнтів в евакуації;
 • Організувати адаптаційні гарячі лініі для лікарів;
 • Надати правовий захист лікарям в умовах воєнного часу;
 • Створити коло друзів для інтеграціі та взаємодопомоги (мовні, фахові клуби);
 • Запровадити ефективну систему зворотнього зв’язку від лікарів-учасників проекту.


Зареєструватись
0
Експертів
10
Учасників
1
балів БПР
0
День


Модератори конференції

Олександр Толстанов

Проректор з науково-педагогічної роботи НУОЗ ім. П. Л. Шупика, професор кафедри управління охороною здоров'я

Юрій Чертков

Засновник та директор Агентства Медичного Маркетингу, лікар, бізнес-тренер
Віктор Сердюк

Президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтівFAMILY DOCTOR ASSISTANCE

16.09.2022

ПОПЕРЕДНЯ ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

09:00-09:30 - реєстрація учасників
09:30-10:00 - вітальне слово організаторів, початок конференції
10:00-12:30 - перша частина конференції
12:30-13:00 - кава-брейк
13:00-15:00 - друга частина конференції
15:00-15:30 - кава-брейк
15:30-17:30 - третя частина конференції
17:30-18:00 - підведення підсумків, закінчення конференції

ВСТУПНІ ВІТАННЯ УЧАСНИКАМ КОНФЕРЕНЦІЇ

Запрошені:
Остащенко Тетяна Миколаївна
Командувачка медичних сил ЗСУ, бригадний генерал
Голубовська Ольга Анатоліївна
доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, Завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім.О.Богомольця, Головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності «інфекційні хвороби»
Ляшко Віктор Кирилович
Міністр охорони здоров'я України, Заслужений лікар України
Толстанов Олександр Костянтинович
доктор медичних наук, член-кореспондент НАМН України, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, професор кафедри управління охороною здоров'я та публічного адміністрування
Сердюк Віктор Григорович
Президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів

«Біла книга загальної медичної практики в Україні» Безперервний розвиток та професійна взаємодія задля безпеки пацієнта у воєнний час

Толстанов Олександр Костянтинович
доктор медичних наук, член-кореспондент НАМН України, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, професор кафедри управління охороною здоров'я та публічного адміністрування.

Система медичного моніторингу та логістики при ураженні військовослужбовця. Взаємодія цивільного та військового лікаря - вимога часу

Сердюк Віктор Григорович
Президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів

«Біла книга»: думка лікаря має бути врахована. Консолідація зусиль вимога воєнного часу

Надутий Костянтин Олександрович
ГО «Українська експертна медична спільнота»

Особливості ведення пацієнтів з інфекційною патологією лікарем загальної практики в умовах воєнного часу. Ризики та можливості лікування

Голубовська Ольга Анатоліївна
доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім.О.Богомольця, Головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності «інфекційні хвороби»

Співпраця сімейного лікаря з медичними установами вторинного рівня в умовах воєнного часу

Іонов Максим Миколайович
сімейний лікар вищої категорії з досвідом роботи 18 років, лікар екстреної медицини; магістр з організації і управління охороною здоров'я, головний лікар амбулаторії ПСМД, асистент кафедри соціальної медицини та громадського здоров'я Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця

Серцево-судинна патологія: безпечність фармакотерапії в умовах воєнного часу

Долженко Марина Миколаївна
доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри кардіології Національного університету охорони здоров'я України ім. П. Л. Шупика, заслужений лікар України

Хронічна патологія органів дихання. Безпечна ефективна фармакотерапія лікарем загальної практики

Титова Тетяна Анатоліївна
кандидат медичних наук, доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету охорони здоров'я України ім. П. Л. Шупика.

Контроль і ведення пацієнтів з цукровим діабетом в умовах воєнного часу

Іваськіва Катерина Юріївна
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник наукового-консультативного відділу амбулаторно-профілактичної допомоги пацієнтам з ендокринною патологією ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України»

«Біла книга»: правові аспекти безпечної медичної практики та воєнний стан

Бабич Олена Іванівна
медичний адвокат (Київ)

Загальна медична практика та гострий та хронічний стрес. Можливості психогігієни та психопрофілактики

Чабан Олег Созонтович
доктор медичних наук, професор, академік Академії Наук Вищої Освіти України, завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Хронічний біль та знеболення в умовах воєнного часу

Царенко Анатолій Володимирович
доктор медичних наук, завідувач кафедри кафедри паліативної та хоспісної медицини Національного університету охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика
Максимова Зоя Володимирівна
асистент кафедри паліативної і хоспісної медицини Національного університету охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, завідуюча відділенням паліативної і хоспісної допомоги ММ «Добробут», керівник виїзної служби паліативної і хоспісної допомоги БФ «СВОЇ»

Підведення підсумків, основні рекомендації «Білої книги загальної медичної практики»

Толстанов Олександр Костянтинович
доктор медичних наук, член-кореспондент НАМН України, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, професор кафедри управління охороною здоров'я та публічного адміністрування.


Які додаткові можливості отримають лікарі – учасники проекту?

Допоміжний інструментарій учасників проекту

 1. Доступ до всіх матеріалів сайту; тематичні розсилки актуальних, постійно оновлюваних керівних документів «Стандарти роботи і рекомендації для сімейного лікаря у воєнний час», «Алгоритми медичної допомоги в умовах воєнного часу» з основних патологій;
 2. Можливість обговорення випадків з власного досвіду учасників проекту («Біла книга»);
 3. Відповіді щодо найбільш гострих юридичних питань з практики і життя лікарів у воєнний час. Підтримка щодо оптимального працевлаштування, післядипломного вдосконалення лікарів-учасників проекту;
 4. Підтримка фахового кол-центру/ гаряча лінія. Доступ до кваліфікованої телемедицини;
 5. Сертифікат 10 балів БПР за участь у кожному івенті проекту, методичка стандартів, опрацювання анкет учасників, гаряча лінія і т.д.

До участі у проекті запрошуються:
 1. Сімейні лікарі ПМСД; лікарі приватної практики;
 2. Лікарі інших спеціальностей (лікарі швидкої та екстреної медичної допомоги, кардіологи, пульмонологи, педіатри та ін.);
 3. Співпрацюємо з адміністраціями лікарень, об’єднаних територіальних громад, громадськими організаціями і благодійними фондами;
 4. Також співпрацюємо з відповідальними виробниками, фармдистриб'юторами, аптечними мережами.

Вартість участі в конференції


УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ ПРОСИМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ДОСЛІДЖЕННІ І ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ

Анкета: «Чинники воєнного часу, що деструктивно впливають на медичну допомогу»:


Заповнити

Місце проведення

Київ, вул. Велика Житомирська, 33
Chamber Plaza / Зал Колізей

БАЖАЄТЕ СТАТИ СПОНСОРОМ АБО ПАРТНЕРОМ?


НАПИШІТЬ НАМ