Відповідальність у випадку неявки за місцем направлення, чи потрібно сплачувати кошти за весь період навчання


Вопрос:
Я закінчила медичний факультет державне замовлення у 2016 році. Цього року закінчила інтернатуру і маю 3 роки відпрацювати за місцем направлення. Скажіть будь ласка, яка відповідальність мені загрожує у випадку неявки за місцем направлення, чи потрібно сплачувати кошти за весь період навчання, чи мають право мене позбавити лікарської діяльності і як юридично правильно вирішити питання не відпрацьовувати? Головний лікар відмовляється підписати заяву на звільнення за власним бажанням, а за умови неявки на роботу звільнить по статті.

Ответ:
Відповідальність за неявку (неприбуття) молодого фахівця за направленням тягне за собою його відповідальність у вигляді зобов’язання відшкодувати до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовнику (заклад охорони здоров’я) всі витрати, що передбачено п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.1996р. № 992 (Постанова КМУ, редакція якої діє для випускників, з якими було укладено угоду про відпрацювання до 01.01.2017р.) та п. 21 Наказу МОЗ України від 25.12.1997р. № 367 (Наказ МОЗ). Не відпрацьовувати можливо з підстав, передбачених пунктами 9, 13 Постанови КМУ та пунктами 9, 18 Наказу МОЗ, а також є право звернутись до комісії з працевлаштування з заявою, з метою вирішення питання зміни місця працевлаштування, за умови, що є інший замовник, готовий прийняти молодого фахівця та є згода замовника за поточним місцем відпрацювання (п. 25 Наказу МОЗ).


На вопрос ответил:

Сергей ЛЕДЯЕВ,
специалист в области права.
О юристе


ЗАДАТЬ ВОПРОС

  ВСЕ ВОПРОСЫ