Довідка про можливість встановлення інвалідності

Вопрос:
Для отримання пільгової пенсії потрібно подати довідку з поліклініки про те, що дитині могла бути призначена інвалідність до 6 р.(згідно з законом). Реально інвалідність була призначена дитині у 6р.4 міс та через 7 років була знята у зв’язку з виліковністю хвороби). Місяц тому комісія ЛКК при поліклініці ознайомлювалася з матеріалами (записи у мед картці).Але не видала довідку, про те,що інвалідність могла бути встановлена до 6 років. Хоча давніші записи інших лікарів у мед картці вказували на ознаки захворювання(бронхіальна астма) ще коли дитині не було 6 років.
ЛКК пояснили свою відмову тим, що на даний час дитина не має інвалідності по цьому захворюванні. І це є підставою для відмови у наданні цієї довідки.
Чи це вірна відповідь?
Чи довідку про можливість встановлення інвалідності до 6 років видається лише за умови,що дана особа має зараз інвалідність з цього захворювання?

Ответ:
Ваше питання лежить у сфері пенсійного забезпечення, проте можу зазначити, що воно регулюється відповідно до ЗУ “про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (Закон), Постанови Правління Пенсійного фонду № 22-1 від 25.11.2005р. (Постанова) та Наказу МОЗ № 454/471/516 від 08.11.2001р. (Наказ). Так, дійсно, згідно з п. 2.18. Постанови, для отримання пільгової пенсії у разі, якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку, необхідно надати медичний висновок ЛКК, про те, що дитина мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку. Проте, по-перше, відповідно до Наказу, за вказаним Вами діагнозом, соціальна допомога може надаватись не більше ніж на 5 років (необхідне повторне підтвердження патологічного стану після кожного періоду), по-друге, відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 35 Закону, якщо виплату пенсії з інвалідності було припинено (не проходження повторного огляду у вказаний строк, вилікування), то виплата поновлюється з дня встановлення інвалідності знову. Отже, у Вашому випадку, відсутні підстави для призначення пільгової пенсії, передбачені законодавством.


На вопрос ответил:

Сергей ЛЕДЯЕВ,
специалист в области права.
О юристе


ЗАДАТЬ ВОПРОС

  ВСЕ ВОПРОСЫ