Відпрацювання 3-х років після інтернатури


Вопрос:
З приводу відміни відпрацювання 3-х років після інтернатури: чи є в наказі якісь обмеження залежно від року закінчення університету, в якому випадку керівник може не дати згоду переведення в інший заклад?

Ответ:
Щодо відміни відпрацювання положення Наказів та інших підзаконних актів взагалі не беремо до уваги, адже норму скасовано Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо працевлаштування випускників”, який набрав чинності 01.01.2017р. і саме починаючи з цієї дати припинено порядок укладення угод на відпрацювання. Якщо угоду було укладено до цієї дати, її умови діють, адже Закон не має зворотної дії в часі. Керівник може не дати згоду на переведення в інший заклад за будь-яких обставин, окрім випадків, перелічених у п. 9, 13 Постанови КМУ від 22.08.96р. № 992 та п. 9, 18 Наказу МОЗ від 25.12.97р. № 367. Також, слід знати, що в будь-якому разі Ви маєте право звернутись до керівника свого закладу з проханням про переведення, з урахуванням того, що питання зміни місця працевлаштування вирішується між державними замовниками, а контрольні функції виконує МОЗ України (п. 25 Наказу МОЗ від 25.12.97р. № 367). А отже, необхідно узгоджувати переведення між керівництвом поточного закладу, керівництвом закладу, який має готовність та бажання Вас прийняти та ставити до відома про ці дії МОЗ.


На вопрос ответил:

Сергей ЛЕДЯЕВ,
специалист в области права.
О юристе


ЗАДАТЬ ВОПРОС

  ВСЕ ВОПРОСЫ